METAL HUNGARY SHOW

Üdvözlök mindenkit!Annak érdekében hoztam létre az oldalt,hogy sok jó metal illetve egyéb keményebb műfaj zenéit osztom majd meg.Ezen kívül létrehoztam egy Metal-Enciklopédiát.Kövessetek facebookon is!

 

Death Metal - Technical:

A Technical (technikás) Death Metal (más néven Tech Death vagy Progressive Death Metal) a death metal irányzat egyik alműfaja, melynek hangzását a rendkívül összetett ritmusképletek, a kidolgozott riffek, a bonyolult dalszerkezetek, valamint a technikás előadásmód teszi egyedivé. A műfajra jellemző komplex kompozíciós struktúrák, magas szintű zenei képzettséget és technikai tudást, esetenként virtuozitást igényelnek. A stílus alapjait az 1980-as évek végén, és az 1990-es évek elején fektették le az olyan kísérletező kedvű death metal zenekarok, mint a Death, az Atheist és a Cynic.

Definíció és történet

Az Atheist 1989-ben megjelent (az USA-ban 1990-ben) debütáló albuma a Piece of Time, és a Death 1990-ben megjelent Spiritual Healing albuma tekinthető a műfaj előfutárának, vagy legkorábbi képviselőjének. Ezeken az anyagokon a korábban megjelent death metal albumoktól eltérő szokatlan dalszerkezetek, tempóváltások és komplex ritmusok bukkantak fel. A Nocturnus 1990-ben megjelent The Key nagylemeze szintén tartalmazott a death metal-ban addig szokatlannak számító megoldásokat, legfőképpen a billentyűs hangszerek előtérbe helyezése révén. 1991-ben a brazil Sarcófago, The Laws of Scourge című korongja, és a SuffocationEffigy of the Forgotten albuma is az egyre inkább kiteljesedő stílus jegyeit hordozta magán. A Suffocation technikás megközelítése ráadásul mindvégig rendkívül brutális zenével párosult. Ez a csapat tekinthető az új műfaj első igazi képviselőjének, és napjainkban is a stílus egyik legnagyobb úttörőjének számítanak. Ugyanabban az évben jelent meg a Human című Death nagylemez és az Atheist Unquestionable Presence elnevezésű dalgyűjteménye is, melyek szintén mérföldkőnek számítanak a stílus történetében. Ezeken az albumokon a stílus- és hangzásbeli megközelítés már egyértelműen technikásabb irányt vett, és a '91-es Testimony of the Ancients című Pestilence lemezen már szintén a technical death metalra jellemző megoldások domináltak. A fent említett három album, és ezek közül is különösen a Death Human lemeze, nagymértékben inspirálták a '90-es évek tech death metal zenekarait.

Az 1990-es évek elején/közepén számos technical death metal-t játszó együttes alakult meg vagy adta ki astílus szempontjából meghatározó lemezeit, köztük a kanadaiCryptopsy és a Gorguts a német Necrophagist, az amerikai Dying Fetusa Cephalic Carnage, a Nile, a Monstrositya Cynic vagy a lengyel Decapitated. Az évek múlásával a stílus folyamatosan fejlődött, egyre brutálisabb és technikásabb zenekarok alakultak meg. Az Origin, a Spawn of Possession, vagy a már az új évezredben alakult bandák (például: The FacelessBeneath the MassacreBrain DrillViraemia) komplexitása, sebessége és brutalitása jócskán felülmúlják az '80-as évek végén, és a '90-es évek elején tevékenykedő zenekarokét. Az energikus új együttesek hatására több régi death metal együttes is merített a stílusból, és egy ideig vagy végleg áttértek a technical death metal műfajra (például: Cannibal CorpseDying FetusHate Eternal). Ahogy a legtöbb metal műfaj, úgy a technical death metal legfőbb stílusjegyei felfedezhetők más műfajban nyomuló zenekaroknál is. Így számos deathcore, metalcore vagy mathmetal formációnál felbukkannak a stílus összetevői, és az ilyen csapatokat általában a Mathcore kifejezéssel szokták jelölni (például: Psyopus). Több olyan bandát is a műfajhoz sorolnak, akik ugyan alkalmaznak technical death metal elemeket, de hangzásuk jegyei alapján érezhető, hogy a metal irányzatok sokkal szélesebb köréből merítenek ötleteket. Az ilyen együttesek legismertebbjei közé tartozik a svéd Opeth és a Meshuggah.

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 28
Tegnapi: 7
Heti: 28
Havi: 86
Össz.: 44 401

Látogatottság növelés
Oldal: Technical Death Metal
METAL HUNGARY SHOW - © 2008 - 2024 - metalhungary.hupont.hu

A HuPont.hu egyszerűvé teszi a weblapkészítés minden lépését! Itt lehetséges a weblapkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »